Suna'nın Yeri | kandilli iskele'de ev yapımı balık ve meze keyfi

1972 yıllında Suna Hanım ailesiyle birlikte kurduğu restoran sıradan bir balık lokantası değil, ev yapımı geleneksel mezelerle birlikte keyifle mola verebileceğimiz deniz kıyısında bir durak. Kırk yıl boyunca, Suna hanımın deniz kenarında bulunan masası tanıdık İstanbul lezzetini ve mahalle ruhunu Kandilli İskelesinde ailesiyle birlikte yaşatmaya devam ediyor.

"Suna'nın Yeri 1972 senesinde kuruldu. Ülkü Çelikli, en büyük abim o, onun tarafından kuruldu. Balık ağırlıklıyız... Mevsimine göre çeşitli balıklarımız var. Balıklarımız hep günlük olduğu için çok taze. Bir de kendimiz uğraşıp yaptığımız mezelerimiz var. Favayı, patlıcan közlemeyi... Ben de sebze ağırlıklı mezeleri uğraşırım, yaparım. İmambayıldımız çok lezzetlidir. Mevsiminde ufak patlıcanlardan… Bol soğan, sarımsak ve domatesle yapıyoruz… Bu boncuk ayşemiz zaten… Taze fasülyeden, zeytinyağlı. Favamız çok güzeldir. Bunu da ustamız, Cengiz Ustamız yapıyor..."

Suna'nın Yeri 1972 senesinde kuruldu. Ülkü Çelikli, en büyük abim o, onun tarafından kuruldu. Balık ağırlıklıyız... Mevsimine göre çeşitli balıklarımız var. Balıklarımız hep günlük olduğu için çok taze. Bir de kendimiz uğraşıp yaptığımız mezelerimiz var. Favayı, patlıcan közlemeyi... Ben de sebze ağırlıklı mezeleri uğraşırım, yaparım. İmambayıldımız çok lezzetlidir. Mevsiminde ufak patlıcanlardan… Bol soğan, sarımsak ve domatesle yapıyoruz… Bu boncuk ayşemiz zaten… Taze fasülyeden, zeytinyağlı. Favamız çok güzeldir. Bunu da ustamız, Cengiz Ustamız yapıyor...

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Kandilli İskele Cad. No:17 Üsküdar, İstanbul
Telefon: +90 216 332 32 41

YORUM YAP