Sayla Mantı | kadıköy'de el yapımı mantı

Alışılmışın dışında yumuşacık, hamurumsu, gevrek mantı ve börek çeşitleri ile hizmet sunan Sayla Mantı, yıllardır taze ve geleneksel tariflerle hazırlanıyor. Kadıköy’deki en popüler mantıcılardan birisi. Hamur’da yatan sırları birlikte keşfediyoruz.

"Sayla Mantı Kadıköy'de kurulduğu yerde 43 yıldan beri aynı şekilde devam ediyor ve hizmet veriyor. Kurucusu Tatar, 1969'da binayı yaparken burayı mantı ve çiğ börek üzerine kurmuş, o şekilde devam etmiş, 1982'de ben geldim. Cenab-ı Allah nasip etti, bizim oldu. Her iyi olan malzeme bir araya geldiğinde ortaya bir kaliteli ürün çıkar. Örneğin yağı ben memleketim Çankırı'dan getiriyorum. Tereyağını… Organik yağ. Mantının hamurunun kıvamı çok önemlidir. Her hamurun yamuşaklık ve sertlik derecesi mantıya göre ayarlanır. Böreğinki de böreğe göre ayarlanır. Örneğin bizim hamuru, mantı hamurunu oklavayla açamazsın. Bıçakla bile zor kesilir."

Yapımcı & Yönetmen : Deniz Gül & Gizem Elçi

Sayla Mantı Kadıköy'de kurulduğu yerde 43 yıldan beri aynı şekilde devam ediyor ve hizmet veriyor. Kurucusu Tatar, 1969'da binayı yaparken burayı mantı ve çiğ börek üzerine kurmuş, o şekilde devam etmiş, 1982'de ben geldim. Cenab-ı Allah nasip etti, bizim oldu. Her iyi olan malzeme bir araya geldiğinde ortaya bir kaliteli ürün çıkar. Örneğin yağı ben memleketim Çankırı'dan getiriyorum. Tereyağını… Organik yağ. Mantının hamurunun kıvamı çok önemlidir. Her hamurun yamuşaklık ve sertlik derecesi mantıya göre ayarlanır. Böreğinki de böreğe göre ayarlanır. Örneğin bizim hamuru, mantı hamurunu oklavayla açamazsın. Bıçakla bile zor kesilir.

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Bahariye Cad. Nailbey Sok. No:32 Kadıköy, İstanbul
Telefon: +90 216 449 08 42
Websitesi: wwww.saylamanti.net

YORUM YAP