Köfteci Şükrü | bostancı'da tadı 38 yıldır değişmeyen köfte

Köftesinde ekmek ve baharatın bulunmadığı Köfteci Şükrü’de mütevazi bir lezzet var. 1974’ten beri Bostancı’da tek şube halinde bulunan Köfteci Şükrü, köftesi haricinde ciğeri, piyazı ve sonbaharda çorbalarıyla da bölgenin vazgeçilmezi.

"Burası Köfteci Şükrü... 1974 senesinde kuruldu. Amcamız tarafından, Şükrü Dursun tarafından. Köftenin özelliği et, etlerimiz çok kaliteli Günaydın Kasap'tan alıyorum etleri. %20'si kuzu, %30'u döş alıyorum -süt danasının döşünü-, %50 de kol alıyorum. Üçünün karışımından yapıyorum köfteyi. Köftemizde hiç baharat yok. Ekmek hiç yok. Ekmek koymuyoruz. Kendimize has bir köfte bu. Ciğer yapıyoruz. Izgara ciğer süt danasından. Şiş yapıyoruz. Kuzu şiş. Buttan yapıyoruz kuzu şişi. Fasulye piyazımız var. Tatlı Kemalpaşa yapıyoruz. Sonbaharda çorba yapıyoruz. İşkembe, mercimek, tavuk suyu… Hepsi müşterilerimizin hatırası. O zaman başlamıştı amcam yapıştırmaya ufak ufak ve gördüğünüz gibi çok güzel bir görüntü oluşmuş. Sabah 10 ile akşam 10 arasında, haftanın yedi günü çalışıyoruz."

Yapımcı & Yönetmen : Deniz Gül & Gizem Elçi

Burası Köfteci Şükrü 1974 senesinde kuruldu. Amcamız tarafından, Şükrü Dursun tarafından. Köftenin özelliği et, etlerimiz çok kaliteli Günaydın Kasap'tan alıyorum etleri. %20'si kuzu, %30'u döş alıyorum -süt danasının döşünü-, %50 de kol alıyorum. Üçünün karışımından yapıyorum köfteyi. Köftemizde hiç baharat yok. Ekmek hiç yok. Ekmek koymuyoruz. Kendimize has bir köfte bu. Ciğer yapıyoruz. Izgara ciğer süt danasından. Şiş yapıyoruz. Kuzu şiş. Buttan yapıyoruz kuzu şişi. Fasulye piyazımız var. Tatlı Kemalpaşa yapıyoruz. Sonbaharda çorba yapıyoruz. İşkembe, mercimek, tavuk suyu… Hepsi müşterilerimizin hatırası. O zaman başlamıştı amcam yapıştırmaya ufak ufak ve gördüğünüz gibi çok güzel bir görüntü oluşmuş. Sabah 10 ile akşam 10 arasında, haftanın yedi günü çalışıyoruz.

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Bağdat Cad. No:567 Bostancı, İstanbul
Telefon: +90 212 384 85 76

YORUM YAP