Kanlıca Yoğurtçusu | kanlıca'da ballı, reçelli ev yapımı yoğurt

Taze yoğurdun o muhteşem ve kremalı tadı yaz aylarında serinletir. Kanlıca Yoğurdu, Türkiye’nin en çok beğenilen mezesinin doğal evi, Balkanlar’dan, tatlı ve aromalı reçellerle yoğurdu zenginleştiriliyor ve yiyenlere yoğurdun tarih boyunca Türkiye için ne anlama geldiğinin hikayesini anlatıyor.

"Sakkaflar Tarihi Meşhur Kanlıca Yoğurdu, 1893'ten bu yana Kanlıca Yoğurdu'nun ilk üretilen ve hala devam eden tek imalatıdır. Balkanlar'dan gelen dedelerimiz, evlerinin ihtiyacının fazlasını satmaya başladıklarında Kanlıca Yoğurdu imalatı başlamış sayılır. Taze sütten ve doğal ortamda beslenen hayvanların sütünden yapılıyor olması daha basit anlatmak gerekirse, evde yapılan yoğurt gibi yapılıyor olması özelliği... En son kalan ustası da ben Muhammed Ali Sakkaf'ım. Benden sonra inşallah kızım kimya mühendisi Nur Sakkafi, iyi bir usta oldu... Devam ettirecek inşallah."

Sakkaflar Tarihi Meşhur Kanlıca Yoğurdu, 1893'ten bu yana Kanlıca Yoğurdu'nun ilk üretilen ve hala devam eden tek imalatıdır. Balkanlar'dan gelen dedelerimiz, evlerinin ihtiyacının fazlasını satmaya başladıklarında Kanlıca Yoğurdu imalatı başlamış sayılır. Taze sütten ve doğal ortamda beslenen hayvanların sütünden yapılıyor olması daha basit anlatmak gerekirse, evde yapılan yoğurt gibi yapılıyor olması özelliği... En son kalan ustası da ben Muhammed Ali Sakkaf'ım. Benden sonra inşallah kızım kimya mühendisi Nur Sakkafi, iyi bir usta oldu... Devam ettirecek inşallah. 

     

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Kanlıca İskele Yanı No:2 Kanlıca, İstanbul
Telefon: +90 216 413 44 69

YORUM YAP