Fatih Karadeniz Pidecisi | fatih'in pide salonu

İstanbul’da Karadeniz Pidesi her yerde çok lezzetli ama burada muazzam! Kerimcan Akduman ile Fatih Karadeniz Pidecisi’ne gidiyoruz ve yumurtalı peynirli, kapalı kıymalı, 50’lerden bugüne lezzetini hep koruyan pidecinin sırrını araştırıyoruz. 

"Fatih Karadeniz Pideci'sindeyiz. Bence İstanbul'un en iyi pidecilerinden bir tanesi Fatih Karadeniz Pideci'si. Eskilerden, benim favorim peynirliydi... Yeni çeşitlerden, kapalı kıymalı oldukça lezzetli. 1957 yılında kuruyorlar burayı, çok da fazla doğrusu zorlanmadan güzel bir iş tutturuyorlar burada. Pide konusunda İstanbul'da ilk yer. Sadece insanlar buraya elli seneye yakın kıymalı peynirli pide yemeye geliyorlar. Üç, beş senedir bizler kavurmalıya geçtik, ne bileyim ıspanaklı yaptık, kuşbaşılı yaptık... Tereyağıdır, peynir çeşitlerimiz... Bunların hepsi Karadeniz yöresinden; Doğu Karadeniz yöresindendir. Babam rahmetli oldu. Vaktinde aldığımız üreticininde babası, dedesi rahmetli oldu. Biz oğulları ile ilişki içerisindeyiz. Devam ediyoruz aynı şekilde. Fırınımız da çok özel. Fırınımız kurulduğumuz zamanki fırınımız desem yeridir."

Bugün Fatih Karadeniz Pideci'sindeyiz. Bence İstanbul'un en iyi pidecilerinden bir tanesi Fatih Karadeniz Pideci'si. Eskilerden, benim favorim peynirliydi... Yeni çeşitlerden, kapalı kıymalı oldukça lezzetli. 1957 yılında kuruyorlar burayı, çok da fazla doğrusu zorlanmadan güzel bir iş tutturuyorlar burada. Pide konusunda İstanbul'da ilk yer. Sadece insanlar buraya elli seneye yakın kıymalı peynirli pide yemeye geliyorlar. Üç, beş senedir bizler kavurmalıya geçtik, ne bileyim ıspanaklı yaptık, kuşbaşılı yaptık... Tereyağıdır, peynir çeşitlerimiz... Bunların hepsi Karadeniz yöresinden; Doğu Karadeniz yöresindendir. Babam rahmetli oldu. Vaktinde aldığımız üreticininde babası, dedesi rahmetli oldu. Biz oğulları ile ilişki içerisindeyiz. Devam ediyoruz aynı şekilde. Fırınımız da çok özel. Fırınımız kurulduğumuz zamanki fırınımız desem yeridir.

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Büyükkaraman Cad. No:45/47 Fatih, İstanbul
Telefon: +90 212 523 97 95

YORUM YAP