Ela Cindoruk Nazan Pak | istanbul'da mücevher için çağdaş tasarımlar

Birbirlerinden farklı tarzlara sahip olsalar da tutkuları mücevher olan tasarımcılar Ela Cindoruk ve Nazan Pak, minimalist ve çağdaş takılar tasarlıyorlar. Geleneksel ve modern tekniklerle farklı materyalleri bir araya getiriyorlar.

"İkimizin de kendine göre farklı gelişen koleksiyonları var ama tamamen koleksiyon üzerine çalışmıyoruz. Farklı malzemeler, farklı teknikler kullanmayı seviyoruz. Bunun yarı sıra geleneksel teknikleri de kullanıyoruz. Mesela Nazan çok fazla mineyle çalışıyor. Ben yeni malzemeleri seviyorum. Kağıtlar kullanıyorum. Titanyum gibi… Alışık olmadığımız malzemeler kullanıyoruz. Bir dönem farklı malzemelerden iş yapmış tasarımcıların işlerini sergiledik. Şimdi kendi işlerimizi sergiliyoruz. Yazlık kışlık koleksiyonlarımız yok. Sadece yıllar içinde biriken ve genişleyen işlerimiz var."

Yapımcı & Yönetmen : Deniz Gül & Gizem Elçi

İkimizin de kendine göre farklı gelişen koleksiyonları var ama tamamen koleksiyon üzerine çalışmıyoruz. Farklı malzemeler, farklı teknikler kullanmayı seviyoruz. Bunun yarı sıra geleneksel teknikleri de kullanıyoruz. Mesela Nazan çok fazla mineyle çalışıyor. Ben yeni malzemeleri seviyorum. Kağıtlar kullanıyorum. Titanyum falan gibi… Alışık olmadığımız malzemeler kullanıyoruz. Bir dönem farklı malzemelerden iş yapmış tasarımcıların işlerini sergiledik. Şimdi kendi işlerimizi sergiliyoruz. Yazlık kışlık koleksiyonlarımız yok. Sadece yıllar içinde biriken ve genişleyen işlerimiz var.

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Atiye Sok. No:14 Teşvikiye, İstanbul
Telefon: +90 212 219 62 92

YORUM YAP