İstanbul Devlet Konservatuarı | the school of music in istanbul

Müziğin denizle buluştuğu yer, kuşlar ve gemilerin sesleriyle konservatuardan gelen enstrümantal sesleri birbirine karışıyor. Konservatuarın eski öğrencilerinden biri, trompetçi Alper Çoker neden hala buraya geri gelip çalmayı seviyor bizimle paylaşıyor. 

"Benim adım Alper Çoker. On yaşından beri trompet çalıyorum. İstanbul Devlet Konservatuarı'na on beş yaşında girdim ve burada dört senelik bir eğitim aldım. Bu odada çalışmak çok keyifli. Aşağıda çiçekçisinden tutun simitçisine... Her yerden bir ses çıkıyor.Vapur sesi olsun, insan sesi olsun, kargaşa olsun. Bir yandan da bir odanın içerisinde klasik müzik yapmaya çalışıyorsunuz."

 

Benim adım Alper Çoker. On yaşından beri trompet çalıyorum. İstanbul Devlet Konservatuarı'na on beş yaşında girdim ve burada dört senelik bir eğitim aldım. Bu odada çalışmak çok keyifli. Aşağıda çiçekçisinden tutun simitçisine... Her yerden bir ses çıkıyor.Vapur sesi olsun, insan sesi olsun, kargaşa olsun. Bir yandan da bir odanın içerisinde klasik müzik yapmaya çalışıyorsunuz.

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Rıhtım Cad. No:1 Kadiköy, Istanbul
Telefon: +90 216 338 18 32

YORUM YAP