Elta Ada | moda'da organik yemek için adres

Hafif, ışıl ışıl ve hepsi organik. Her şeyiyle doğal ürünlerden vazgeçmeyenlere müthiş bir adres. Elta Ada, çiftliklerinin zeytinyağı ve sebze üretmeye elverişli olduğunu fark etmeden evvel işe yoğurt ve peynir imal ederek başlamış. Sonrasında her türlü özel sebze ve malzemeyi üretmek mümkün olmuş.

"Elta Ada, 2004 yılında Gökçeada'da kuruldu. Çiftlik 3000 dönümlük bir arazi ve Doruk'ta üretime başladık. Daha sonra peynir üretimine başladık. Zaten araziyi aldığımızda orada 1000 dönüme yakın zeytin ağaçlarımız vardı. Bu zeytin ağaçları ladolia cinsindedir. Bu, Türkiye'de yok, sadece Gökçeada'da ve Yunan Adaları'nda var. Domates yetiştirdiğimiz için domateslerimizden de domates salçalarımız var. Dükkanımızda özel olarak yaptığımız üzüm sularımız vardır. Bir de üretim olarak yaptığımız balımız vardır. Aromalıdır, yani özellikle o çok lezzet veriyor ürüne."

Elta Ada, 2004 yılında Gökçeada'da kuruldu. Çiftlik 3000 dönümlük bir arazi ve Doruk'ta üretime başladık. Daha sonra peynir üretimine başladık. Zaten araziyi aldığımızda orada 1000 dönüme yakın zeytin ağaçlarımız vardı. Bu zeytin ağaçları ladolia cinsindedir. Bu, Türkiye'de yok, sadece Gökçeada'da ve Yunan Adaları'nda var. Domates yetiştirdiğimiz için domateslerimizden de domates salçalarımız var. Dükkanımızda özel olarak yaptığımız üzüm sularımız vardır. Bir de üretim olarak yaptığımız balımız vardır. Aromalıdır, yani özellikle o çok lezzet veriyor ürüne.     

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Yeni Fikir Sok. No:3/A Moda Kadıköy, İstanbul
Telefon: +90 216 336 23 76
Websitesi: www.elta-ada.com.tr

YORUM YAP