Cam Ocağı Vakfı | cam ocağı vakfı atolyesinde cam sanatı

Kalıpla ve elde, üfleyerek üretilen cam ustalarına şahit olmak büyüleyici bir şey. Maharet ve hassas el sanatı Cam Ocağı’nı Türkiye’de tek kılıyor. Beykoz’da geniş bir yerleşke olan Cam Ocağı, öğrenciler, sanatçılar ve tasarımcılar için mesleklerini farklı tekniklerle icra edebilecekleri esnek programa sahip bir yer. Yurtdışından alanında tanınmış kişilerle atölye çalışmaları, seminerler hep var. Günlük kiralanabiliyor. Burası yeni bir zanaatı öğrenebileceğimiz ilham verici bir mekan.

"Cam Ocağı Vakfı, Yılmaz Yalçınkaya’nın kurduğu bir vakıf ve 2002 yılında kuruldu resmi olarak. Aslında burası bir eğitim kurumu. Yurtdışı’ndan çeşitli hocalar geliyor. Burada cam eğitimi gören öğrenciler, camla ilgili sanatçılar, herkes burada amacına yönelik çalışmalar yapabiliyor. Firmalara da siparişler yapabiliyoruz, Özel tasarımlar yapabiliyoruz. Cam ile ilgili yapılabilecek bir çok yöntemin atolyesi mevcut burada. 

Burası sıcak cam atolyesi. Sıcak cam şekillendirme yöntemleri ile serbest, kalıplı vs. şekillendirmeler yapılabiliyor. Artistik çalışmalar yapılabiliyor. Endüstriyel, bazı yarı endüstiryel ön çalışmalar yapılabiliyor. Füzyon atölyemiz var. Orada da daha çok öğrencilerimiz farklı camı birleştirme yöntemleri kullanıyor. Kalıpla şekillendirme atölyemizde Pate De Verre Tekniği ile farklı heykeller, objeler elde edilebiliyor. Sanata dair atölyelerimiz de oluyor. Bunlar da websitemizden duyuruluyor zaten."

Cam Ocağı Vakfı, Yılmaz Yalçınkaya’nın kurduğu bir vakıf ve 2002 yılında kuruldu resmi olarak. Aslında burası bir eğitim kurumu. Yurtdışı’ndan çeşitli hocalar geliyor. Burada cam eğitimi gören öğrenciler, camla ilgili sanatçılar, herkes burada amacına yönelik çalışmalar yapabiliyor. Firmalara da siparişler yapabiliyoruz, Özel tasarımlar yapabiliyoruz. Cam ile ilgili yapılabilecek bir çok yöntemin atolyesi mevcut burada. 

Burası sıcak cam atolyesi. Sıcak cam şekillendirme yöntemleri ile serbest, kalıplı vs. şekillendirmeler yapılabiliyor. Artistik çalışmalar yapılabiliyor. Endüstriyel, bazı yarı endüstiryel ön çalışmalar yapılabiliyor. Füzyon atölyemiz var. Orada da daha çok öğrencilerimiz farklı camı birleştirme yöntemleri kullanıyor. Kalıpla şekillendirme atölyemizde Pate De Verre Tekniği ile farklı heykeller, objeler elde edilebiliyor. Sanata dair atölyelerimiz de oluyor. Bunlar da websitemizden duyuruluyor zaten.

MEKAN BİLGİLERİ

Adres: Köyiçi Caddesi No:72/A, Öğümce, Beykoz
Websitesi: www.camocagi.org

YORUM YAP